Jiní lidé

Taťána Čiaková | 25.02.2012

Milí žáčci třeťáčci, chce se mi napsat, malí spisovatelé . S velkým zájmem jsem si přečetla vaše práce na téma „Jiní lidé“. Přiznám se, že po dobu čtení jsem měla na sobě několikrát husí kůži. Chci vám všem vyjádřit velký obdiv. Vaše práce dokazují, že vám film poskytl nové informace, dověděli jste se o nemoci zvané AUTISMUS, nemoci, kdy jsou lidé trpící touto nemocí, uvězněni ve vlastním těle. Film vás vedl k přemýšlení, v pracích je vidět, že jste pochopili rozdíly mezi lidmi. Každý člověk je jedinečný, svůj. Zdraví lidé jsou oproti nemocným ve výhodě. Je hezké, že si uvědomujete jak je důležité, abychom byli k sobě ohleduplní, vnímaví, uměli potřebným podat pomocnou ruku. Čím více máme nezkreslených informací o různých postiženích, tím více můžeme těmto lidem pomáhat. Můj obdiv patří paní učitelce, která vám připravuje témata, která jsou pro spoustu dospělých naprosto neznámá. Jste velmi šikovná třída. Přeji vám mnoho studijních úspěchů a těším se na další tvořivá dílka. Mám pro vás tip na krásnou knihu Martiny Driverové - Domov pro Marťany, ze které se dovíte o nemoci zvané Downův syndrom. Možná jste už o této nemoci slyšeli, možná ne. Přikládám část textu, který bude malou ochutnávkou. Krásné školní dny při objevování nových informací přeje a zdraví Taťána Čiaková.
Domov pro Marťany, Martina Driverová
"Jedno je ale jisté: Martina musí pořád někdo hlídat. A doopravdy! Nikdy nevíte, co ho napadne. Každé malé dítě ví, že váza je na květiny a na vodu sklenice. Ale náš Martin? Měl žízeň. Klidně vyhodil kytky a vypil vodu z vázy. Udělalo se mu pak děsně zle. A to byla maminka vedle v pokoji!"

Přidat nový příspěvek